Korporatsioon Rotalia koondab endas Eesti-meelseid tudengeid ja vilistlasi erinevatelt elualadelt ühiseks vennaskonnaks. Läbi rebaskasvatuse saab alguse pikk protsess, mille eesmärgiks on harmooniline, laia silmaringi ja tugeva teotahtega inimene, kelle sooviks on arendada ennast, Eesti riiki-, rahvast ja ühiskonda.

Kasulikke teadmisi saab esmalt rebas-ja referaaditundidest, lisaks ka tutvumisest tublide inimestega igast elu valdkonnast. Meil on liikmeid lisaks põllumeestele-, juristidele-, arstidele ja majandusinimestele ka kõigist muudest professioonidest. Igaühelt on võimalik midagi õppida, peab vaid olema pealehakkamist ja teotahet.

Tegelikkuses on korporatsioonielu märksa mitmekülgsem. Lisaks formaalsele osale toimub suur osa korporatsioonielust ka konvendihoone väliselt, kus pintsakud on asendunud spordisärkide ning rapiirid õngeritvade või tennisereketitega, käiakse ühistel sünnipäevadel ja niisama külas.

Rotalia on eluaegne sõpruskond, kes toetab ja hoolitseb üksteise käekäigu eest, tunnustab edusammudes ja aitab keerulistel aegadel. Üle maailma mitmel kontinendil tegutsev suurorganisatsioon annab lisaks mainitutele veel sadu võimalusi, mida õpid üha rohkem hindama ja kasutama alles liikmeks olles.

Kõigil Rotalia liikmetel on võimalik tasuta kasutada Tartu konvendis asuvat hästi varustatud privaatset jõusaali, mis on ligipääsetav 7 päeva nädalas, ööpäev läbi. Iganädalaselt toimuvad jõusaalis ka populaarsed ringtreeningud naiskorporantidega.

Pole ikka veel kindel?

Aastalõpu tenniseturniir, akadeemiline The Boat Race stiilis sõudeduell korp! Sakalaga, iganädalased jooksu- ja jalgpallitrennid, peotantsukursused naiskorporantidega. Lisaks on igal aastal kavas hulgaliselt suuri pidusid, kus osaleda ja mida korraldada (sõbrapäev, volber, 1. mai aiapidu, Halloween, kommersid jne). Võimalik on laulda Rotalia meeskooris (sh osaleda laulupeol, esineda välismaal). Korporatsioonis on aktiivseid kaitseliitlasi ja paukimishuvilisi (rapiirivõitlus). Aktiivne läbikäimine sõpruslepinglastega Lätis ja Soomes aitab tudengieluga lähemalt tutvuda ka nendes riikides.

Korduma kippuvad küsimused

Kas õlle/alkoholi joomine on kohustuslik?
Ei. Alkoholi tarvitamine ei ole Rotalias mitte üheski olukorras kohustuslik.

Kui pikk on rebaseaeg ja kuidas saab täisliikmeks?
Tavaliselt on rebaseaeg umbes üks aasta, mille jooksul õpitakse tundma korporatsiooni igapäevaelu. Täisliikmeks saamise eelduseks on rebasreferaadi kaitsmine, kohustuslike laulude selgeks õppimine ning kirjaliku rebaseeksami sooritamine.

Kas peab suutma terve kannu õlut korraga ära juua?
Ei. Rotalias ei ole sellist põhjani joomise kommet. Igaühe vaba valik on oma annet selles suunas avastada ja arendada aga kohustust ega kombestikku meil selles osas ei ole.

Kumb on tähtsam – õpingud või korbielu?
Õpingud on alati kõige tähtsamad. Korbielu mõju õppetööle võiks olla positiivne. Korbielu ei tohi õppetööd mõjutada negatiivselt.

Viimased postitused Facebookis

2 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia

Möödunud nädalavahetusel toimus aprillis ära jääma pidanud kevadkommersi asemel Tallinna külje all Liipa talus Rotalia suvekommerss. Koht oli ilus, mehi oli palju, õlu maitses hästi ning laulud kõlasid vägevalt. Kogu rotaluskonna tänu kuulub vil! Altile fotografeerimise, Liipa talule supermõnusa koha, confr! Ajamaa emale hea toidu, A le Coq'ile ning Veldile & Tütardele klassikaliselt suurepäraste jookide, confr!! Ajamaale ja Kaldmaale korralduse ning mõistagi kõigile osalejatele kohale tulemise eest. Aastapäevakommersini! ... Vaata rohkemVaata vähem

3 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia

Ülemöödunud nädalavahetusel toimus juba 23. korda üks üpris eripärane üritus: nimelt said ka sel aastal taaskord kokku Eesti Naisüliõpilaste Seltsi daamid ja korporatsioon Rotalia mehed, et vändata ühise rattamatka käigus maha ca 150 km. Sel korral viis tee meid mööda Peipsi järve äärt Mehikoormast kuni Alatskivini rohkete vahelepõigetega erinevatesse huvitavatesse Kirde-Eesti paikadesse.

Suured tänud ENÜSile suurepärase seltskonna, ENÜSi vilistlastele Linda Rusalepale ja Anne-Liis Sõmermaale ööbimiskoha pakkumise, Kostja sibulatalule imeliste pirukate eest ja Ilmataadile nii suurepärase ilma lubamise eest!

Confr! Leemet Sameli ja vil! Rauno Viitmanni pildid.
... Vaata rohkemVaata vähem

6 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia

Sel korral toimus traditsiooniline aiapidu veebi vahendusel! Kui õigeks ajaks ei jõudnud, siis vaata järgi ja kohtume kõigiga juba järgmisel aastal Rotalia hubases hoovis! ... Vaata rohkemVaata vähem

11 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia

Möödunud nädalal toimus Tallinnas meeleolukas tantsukursuste lõpetamine korp! Sororitas Estoniaega. Eriliselt toreda sündmuse tarbeks ilmus kusagilt välja umbes 30 aasta vanune Riga vahuvein. Enne rahareformi saatsid Lääne kaasvennad Tallinna konvendile arvuti. Selle haruldusega väga midagi teha ei osatud ja see otsustati maha müüa. Kuna rubla väärtus langes, tuli see raha kiirelt realiseerida ning Tallinna rotaallased otsustasid osta kaks autokoormat alkoholi. Pildil olev pudel on pärit samast laarist ning ilmus konventi vil! Altnurme garaažist, kust Tallinna meestele aeg-ajalt rariteetalkoholi tilgub. 💃🕺🥂🍾 @ Tallinn, Estonia ... Vaata rohkemVaata vähem

1 aastat tagasi

Korporatsioon Rotalia

Möödunud nädalavahetusel leidis aset Rotalia Brüsseli koondise 10. juubelile pühendatud meeleolukas kommerss 🎉🍺🥩🔥 Lisaks tähistati 30 aasta möödumist Balti ketist inimketiga, millele järgnes mahe pärastlõuna Leopoldi pargis koos isamaaliste laulude ning rahvatantsudega 💃🕺🗣🇪🇪🇱🇻🇱🇹 @ Brussels, Belgium ... Vaata rohkemVaata vähem