Korporatsioon Rotalia koondab endas Eesti-meelseid tudengeid ja vilistlasi erinevatelt elualadelt ühiseks vennaskonnaks. Läbi rebaskasvatuse saab alguse pikk protsess, mille eesmärgiks on harmooniline, laia silmaringi ja tugeva teotahtega inimene, kelle sooviks on arendada ennast, Eesti riiki-, rahvast ja ühiskonda.

Kasulikke teadmisi saab esmalt rebas-ja referaaditundidest, lisaks ka tutvumisest tublide inimestega igast elu valdkonnast. Meil on liikmeid lisaks põllumeestele-, juristidele-, arstidele ja majandusinimestele ka kõigist muudest professioonidest. Igaühelt on võimalik midagi õppida, peab vaid olema pealehakkamist ja teotahet.

Tegelikkuses on korporatsioonielu märksa mitmekülgsem. Lisaks formaalsele osale toimub suur osa korporatsioonielust ka konvendihoone väliselt, kus pintsakud on asendunud spordisärkide ning rapiirid õngeritvade või tennisereketitega, käiakse ühistel sünnipäevadel ja niisama külas.

Rotalia on eluaegne sõpruskond, kes toetab ja hoolitseb üksteise käekäigu eest, tunnustab edusammudes ja aitab keerulistel aegadel. Üle maailma mitmel kontinendil tegutsev suurorganisatsioon annab lisaks mainitutele veel sadu võimalusi, mida õpid üha rohkem hindama ja kasutama alles liikmeks olles.

Kõigil Rotalia liikmetel on võimalik tasuta kasutada Tartu konvendis asuvat hästi varustatud privaatset jõusaali, mis on ligipääsetav 7 päeva nädalas, ööpäev läbi. Iganädalaselt toimuvad jõusaalis ka populaarsed ringtreeningud naiskorporantidega.

Pole ikka veel kindel?

Aastalõpu tenniseturniir, akadeemiline The Boat Race stiilis sõudeduell korp! Sakalaga, iganädalased jooksu- ja jalgpallitrennid, peotantsukursused naiskorporantidega. Lisaks on igal aastal kavas hulgaliselt suuri pidusid, kus osaleda ja mida korraldada (sõbrapäev, volber, 1. mai aiapidu, Halloween, kommersid jne). Võimalik on laulda Rotalia meeskooris (sh osaleda laulupeol, esineda välismaal). Korporatsioonis on aktiivseid kaitseliitlasi ja paukimishuvilisi (rapiirivõitlus). Aktiivne läbikäimine sõpruslepinglastega Lätis ja Soomes aitab tudengieluga lähemalt tutvuda ka nendes riikides.

Korduma kippuvad küsimused

Kas õlle/alkoholi joomine on kohustuslik?
Ei. Alkoholi tarvitamine ei ole Rotalias mitte üheski olukorras kohustuslik.

Kui pikk on rebaseaeg ja kuidas saab täisliikmeks?
Tavaliselt on rebaseaeg umbes üks aasta, mille jooksul õpitakse tundma korporatsiooni igapäevaelu. Täisliikmeks saamise eelduseks on rebasreferaadi kaitsmine, kohustuslike laulude selgeks õppimine ning kirjaliku rebaseeksami sooritamine.

Kas peab suutma terve kannu õlut korraga ära juua?
Ei. Rotalias ei ole sellist põhjani joomise kommet. Igaühe vaba valik on oma annet selles suunas avastada ja arendada aga kohustust ega kombestikku meil selles osas ei ole.

Kumb on tähtsam – õpingud või korbielu?
Õpingud on alati kõige tähtsamad. Korbielu mõju õppetööle võiks olla positiivne. Korbielu ei tohi õppetööd mõjutada negatiivselt.

Viimased postitused Facebookis

2 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia
Just täna on pidupäev kogu Eestile ja meie rahvale. Korporatsioon Rotalia soovib õnne igale eestlasele üle maailma ja soovib meie riigile õitsengut. Head Vabariigi 103. aastapäeva, kallid kaasmaalased! ... Vaata rohkemVaata vähem

3 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia
Täna möödub 99 aastat Rotalia värskeima sõpruslepinglase, Poola korporatsiooni Respublica asutamisest. Saadame oma Poola sõpradele väga suured tervitused ja õnnesoovid ning loodame, et saame teid peagi ka silmast silma taas kohata! Seniks aga meenutuseks pilt meie kartell-lepingu sõlmimisest 19 aastat tagasi.Today we can celebrate the 99th anniversary of our newest cartel brother, the Polish fraternity Corporatio Respublica. All Rotalians wish to extend their best regards and greetings to our Polish friends and we hope to see you again in real life as soon as possible! Until that time, though, a picture to commemorate the signing of our cartel treaty 19 years ago.Vivat, crescat, floreat in aeternum!Vivat, crescat, floreat in aeternum!Vivat, crescat, floreat in aeternum! ... Vaata rohkemVaata vähem

4 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia
Kallid sõbrad!Korporatsioon Rotalia soovib teile kõigile rõõmurohket ja tervet jõuluaega! Hoidkem teineteist ja tehkem kôik endast olenev, et järgmised jõulud saaksid tulla paremates tingimustes. Seniks aga nautimiseks selle aasta tõenäoliselt ainuke lumepilt. ... Vaata rohkemVaata vähem

5 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia
Käes on pidupäev - täna 107 aastat tagasi panid kümme tudengit, Jüri Uluots, Otto Tief, Johannes Masik, Johannes Reindorf, Robert Treikelder, Florian Eriks, Daniel Tiks, Paul Mägi, Leo Mägi ja Mihkel Luht, Peterburis esimese korralise konvendikoosolekuga aluse korporatsioon Rotalia tegevusele! Kuigi nendest kümnest läksid rotalustena hauda ainult pooled, panid nad aluse ülemaailmsele organisatsioonile, mis tänapäeval liidab 591 eestimeelset ja -keelset meest.Kuivõrd käesoleval aastal võeti vastu raske otsus aastapäevakommerss edasi lükata, saab juuresolevalt pildilt näha, kuidas rotalused 1920ndatel meie esimeses Tartu konvendikorteris Lille tänaval pidupäeva tähistasid.Elagu, kasvagu, õitsegu Rotalia igavesti!Elagu Eesti! ... Vaata rohkemVaata vähem

7 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia
Möödunud nädalavahetusel toimus aprillis ära jääma pidanud kevadkommersi asemel Tallinna külje all Liipa talus Rotalia suvekommerss. Koht oli ilus, mehi oli palju, õlu maitses hästi ning laulud kõlasid vägevalt. Kogu rotaluskonna tänu kuulub vil! Altile fotografeerimise, Liipa talule supermõnusa koha, confr! Ajamaa emale hea toidu, A le Coq'ile ning Veldile & Tütardele klassikaliselt suurepäraste jookide, confr!! Ajamaale ja Kaldmaale korralduse ning mõistagi kõigile osalejatele kohale tulemise eest. Aastapäevakommersini! ... Vaata rohkemVaata vähem