Korporatsioon Rotalia koondab endas Eesti-meelseid tudengeid ja vilistlasi erinevatelt elualadelt ühiseks vennaskonnaks. Läbi rebaskasvatuse saab alguse protsess, mille eesmärgiks on harmooniline, laia silmaringi ja tugeva teotahtega inimene, kelle sooviks on arendada ennast, Eesti riiki-, rahvast ja ühiskonda.

Kasulikke teadmisi saab esmalt rebas-ja referaaditundidest, lisaks ka tutvumisest tublide inimestega igast elu valdkonnast. Meil on liikmeid lisaks põllumeestele-, juristidele-, arstidele ja majandusinimestele ka kõigist muudest professioonidest. Igaühelt on võimalik midagi õppida, peab vaid olema pealehakkamist ja teotahet.

Tegelikkuses on korporatsioonielu märksa mitmekülgsem. Lisaks formaalsele osale toimub suur osa korporatsioonielust ka konvendihoone väliselt, kus pintsakud on asendunud spordisärkide ning rapiirid õngeritvade või tennisereketitega, käiakse ühistel sünnipäevadel ja niisama külas.

Rotalia on eluaegne sõpruskond, kes toetab ja hoolitseb üksteise käekäigu eest, tunnustab edusammudes ja aitab keerulistel aegadel. Üle maailma mitmel kontinendil tegutsev suurorganisatsioon annab lisaks mainitutele veel sadu võimalusi, mida õpid üha rohkem hindama ja kasutama alles liikmeks olles.

Kõigil Rotalia liikmetel on võimalik tasuta kasutada Tartu konvendis asuvat hästi varustatud privaatset jõusaali, mis on ligipääsetav 7 päeva nädalas, ööpäev läbi. Iganädalaselt toimuvad jõusaalis ka populaarsed ringtreeningud naiskorporantidega

Pole ikka veel kindel?

Aastalõpu tenniseturniir, akadeemiline The Boat Race stiilis sõudeduell korp! Sakalaga, iganädalased jooksu- ja jalgpallitrennid, peotantsukursused naiskorporantidega. Lisaks on igal aastal kavas hulgaliselt suuri pidusid, kus osaleda ja mida korraldada (sõbrapäev, volber, 1. mai aiapidu, Halloween, kommersid jne). Võimalik on laulda Rotalia meeskooris (sh osaleda laulupeol, esineda välismaal). Korporatsioonis on aktiivseid kaitseliitlasi ja paukimishuvilisi (rapiirivõitlus). Aktiivne läbikäimine sõpruslepinglastega Lätis ja Soomes aitab tudengieluga lähemalt tutvuda ka nendes riikides.

Korduma kippuvad küsimused

Kas õlle/alkoholi joomine on kohustuslik?
Ei. Alkoholi tarvitamine ei ole Rotalias mitte üheski olukorras kohustuslik.

Kui pikk on rebaseaeg ja kuidas saab täisliikmeks?
Tavaliselt on rebaseaeg umbes üks aasta, mille jooksul õpitakse tundma korporatsiooni igapäevaelu. Täisliikmeks saamise eelduseks on rebasreferaadi kaitsmine, kohustuslike laulude selgeks õppimine ning kirjaliku rebaseeksami sooritamine.

Kas peab suutma terve kannu õlut korraga ära juua?
Ei. Rotalias ei ole sellist põhjani joomise kommet. Igaühe vaba valik on oma annet selles suunas avastada ja arendada aga kohustust ega kombestikku meil selles osas ei ole.

Kumb on tähtsam – õpingud või korbielu?
Õpingud on alati kõige tähtsamad. Korbielu mõju õppetööle võiks olla positiivne. Korbielu ei tohi õppetööd mõjutada negatiivselt.