Korporatsioon Rotalia koondab endas Eesti-meelseid tudengeid ja vilistlasi erinevatelt elualadelt ühiseks vennaskonnaks. Läbi rebaskasvatuse saab alguse pikk protsess, mille eesmärgiks on harmooniline, laia silmaringi ja tugeva teotahtega inimene, kelle sooviks on arendada ennast, Eesti riiki-, rahvast ja ühiskonda.

Kasulikke teadmisi saab esmalt rebas-ja referaaditundidest, lisaks ka tutvumisest tublide inimestega igast elu valdkonnast. Meil on liikmeid lisaks põllumeestele-, juristidele-, arstidele ja majandusinimestele ka kõigist muudest professioonidest. Igaühelt on võimalik midagi õppida, peab vaid olema pealehakkamist ja teotahet.

Tegelikkuses on korporatsioonielu märksa mitmekülgsem. Lisaks formaalsele osale toimub suur osa korporatsioonielust ka konvendihoone väliselt, kus pintsakud on asendunud spordisärkide ning rapiirid õngeritvade või tennisereketitega, käiakse ühistel sünnipäevadel ja niisama külas.

Rotalia on eluaegne sõpruskond, kes toetab ja hoolitseb üksteise käekäigu eest, tunnustab edusammudes ja aitab keerulistel aegadel. Üle maailma mitmel kontinendil tegutsev suurorganisatsioon annab lisaks mainitutele veel sadu võimalusi, mida õpid üha rohkem hindama ja kasutama alles liikmeks olles.

Kõigil Rotalia liikmetel on võimalik tasuta kasutada Tartu konvendis asuvat hästi varustatud privaatset jõusaali, mis on ligipääsetav 7 päeva nädalas, ööpäev läbi. Iganädalaselt toimuvad jõusaalis ka populaarsed ringtreeningud naiskorporantidega.

Pole ikka veel kindel?

Aastalõpu tenniseturniir, akadeemiline The Boat Race stiilis sõudeduell korp! Sakalaga, iganädalased jooksu- ja jalgpallitrennid, peotantsukursused naiskorporantidega. Lisaks on igal aastal kavas hulgaliselt suuri pidusid, kus osaleda ja mida korraldada (sõbrapäev, volber, 1. mai aiapidu, Halloween, kommersid jne). Võimalik on laulda Rotalia meeskooris (sh osaleda laulupeol, esineda välismaal). Korporatsioonis on aktiivseid kaitseliitlasi ja paukimishuvilisi (rapiirivõitlus). Aktiivne läbikäimine sõpruslepinglastega Lätis ja Soomes aitab tudengieluga lähemalt tutvuda ka nendes riikides.

Korduma kippuvad küsimused

Kas õlle/alkoholi joomine on kohustuslik?
Ei. Alkoholi tarvitamine ei ole Rotalias mitte üheski olukorras kohustuslik.

Kui pikk on rebaseaeg ja kuidas saab täisliikmeks?
Tavaliselt on rebaseaeg umbes üks aasta, mille jooksul õpitakse tundma korporatsiooni igapäevaelu. Täisliikmeks saamise eelduseks on rebasreferaadi kaitsmine, kohustuslike laulude selgeks õppimine ning kirjaliku rebaseeksami sooritamine.

Kas peab suutma terve kannu õlut korraga ära juua?
Ei. Rotalias ei ole sellist põhjani joomise kommet. Igaühe vaba valik on oma annet selles suunas avastada ja arendada aga kohustust ega kombestikku meil selles osas ei ole.

Kumb on tähtsam – õpingud või korbielu?
Õpingud on alati kõige tähtsamad. Korbielu mõju õppetööle võiks olla positiivne. Korbielu ei tohi õppetööd mõjutada negatiivselt.

Viimased postitused Facebookis

2 nädalat tagasi

Korporatsioon Rotalia
Täna sai hääl lahti lauldud. Homme esineme oma kooriga Gustav Ernesaksa 115. sünniaastapäevale pühendatud Eesti Meestelaulu Seltsi konkursil. Tulge kuulama. Meie etteaste on 13:25 paiku 🔵🎶🟢facebook.com/events/s/emls-meeskooride-konkurss-2023/1750059718770411/ ... Vaata rohkemVaata vähem

1 kuu tagasi

Korporatsioon Rotalia
Kommersinädalal on kõigil kiire ja igas väiksemaski Rotalia rakukeses toimub midagi suurejoonelist. Täna leidis Tallinna C!Q!s aset juubelikommersi-eelne kokteiliõhtu. Õhtust ei puudunud ka paucimise demonstratsioon ja vil! Ruudo Liisi majatuur ning vil! Tõnu Altnurme tõi lauale kingiks jooke aastast 1989, mida ka sama aasta kommersil sai pruugitud. V!C!F! Korporatsioon Rotalia in aeternum #rotalia110 ... Vaata rohkemVaata vähem

2 kuud tagasi

Korporatsioon Rotalia
22. septembril tähistasime vastupanuvõitluse päeva. Sellega meenutasime 1944. aasta sündmusi, mil Jüri Uluots, kes oli tol hetkel peaminister Vabariigi Presidendi ülesannetes, kutsus keset teise maailmasõja keerist kokku uue Eesti Vabariigi valitsuse eesotsas Otto Tiefiga ja sellega oli Eesti mõneks päevaks jälle iseseisev. Tiefi valitsus pani aluse ka Eesti eksiilvalitsusele ja Eesti Vabariigi õiguslikule järjepidevusele kogu okupatsiooniperioodi jooksul. Kuna nii Jüri Uluots kui ka Otto Tief olid korp! Rotalia asutajaliikmed ja vilistlased, siis on vastupanuvõitluse päeva tähistamine olnud Rotaliale eriti südamelähedane. Seetõttu pidas Rotalia vilistlane Sander Põllumäe kõne Otto Tiefi haual ja Rotalia meeskoor laulis Vabadussõja võidusamba jalamil. Elagu Eesti!🇪🇪 ... Vaata rohkemVaata vähem