Vestlusõhtusari “Ülikool teerajajana”: haridus, teadus, kultuur

1. detsembril 2019 möödub 100 aastat emakeelse ülikooli esimesest avaaktusest. Rahvusülikooli juubeliprogrammi raames korraldavad akadeemilised organisatsioonid avalike vestlusõhtute sarja „Ülikool teerajajana“, mille eesmärk on tutvustada tudengielu võimalusi ja arutleda, milline tähtsus on Tartu Ülikoolil ühe eestlase elus. Vestlusõhtud on tasuta.

9. detsembril on vestlema kutsutud ülikooli vilistlased, kes tegutsevad hariduse, teaduse või kultuuri vallas. Arutleme, kuidas ja millal saavad nende valdkondade inimesed Eesti elus kaasa rääkida. Millist mõju avaldavad õppurile ülikool, kaasüliõpilased ja akadeemilised organisatsioonid? Lisaks otsime vastust küsimusele, milline on olnud rahvusülikooli tähendus kõnelejate elus ja millist kohta täidab ülikool tänapäeva Eestis.

Vestlusõhtud toimuvad iga kolme nädala tagant esmaspäeviti algusega kell 19.15. Arutelu all on neli suuremat teemastikku:
● ühiskond ja poliitika (7. oktoobril korporatsioon Sakala konvendis Tartus aadressil Veski 69);
● ettevõtlus (28. oktoobril Eesti Üliõpilaste seltsi majas Tartus aadressil J. Tõnissoni 1);
● vabakond (18. novembril korporatsioon Rotalia konvendis Tartus aadressil Tähe 3);
● haridus, teadus ja kultuur (9. detsembril korporatsioon Filiae Patriae konvendis aadressil W. Struve 4).

Vestlusõhtute sarja korraldavad Eesti Üliõpilaste Selts, Eesti Üliõpilaste Selts Põhjala ning korporatsioonid Vironia, Fraternitas Estica, Sakala, Rotalia, Filiae Patriae ja Amicitia. Üritust toetavad Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli üliõpilasesindus.

Vestlusõhtutele on oodatud kõik huvilised.

Kohtumiseni!

Date

Dec 09 2019
Expired!

Time

19:15 - 21:15

More Info

Read More

Location

Korporatsioon Filiae Patriae
Korporatsioon Filiae Patriae Tartu Estonia 51003
Read More

0 Comments